Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020

Gösterim: 9105

Sportif Faaliyetler

 

Üniversitemizde düzenlediğimiz spor hizmetlerinde amacımız; öğrencilerin beden ve ruh sağlıklarını korumak, geliştirmek, sosyalleşmelerine katkıda bulunmak, öğrencilerimiz ve personellerimiz arasında dostluk, arkadaşlık, karşılıklı sevgi ve saygı ilişkilerini geliştirmek ayrıca birbirlerini tanımalarına, yeteneklerini sergilemelerine zemin hazırlayarak  hoşgörülü ve sabırlı olma kişilik özelliklerini geliştirmelerine katkıda bulunmak, öğrencilerin özgüvenlerini geliştirmek, ülke sporuna kaynak oluşturan öğrenci ve sporcuların teşvik edilerek yeteneklerinin geliştirilmesini sağlamaktır.      

Üniversite Sporları Federasyon Başkanlığı’nın üniversiteler arası düzenlemiş olduğu spor müsabakalarına basketbol, bilek güreşi,  E-Spor, futbol, kickboks, korumalı futbol, kros, masa tenisi,  okçuluk, satranç, tekvando, voleybol  gibi spor dalında  bayan ve erkek takımları ile  katılmaktayız.

Üniversitemiz spor takımları, idari ve akademik personelimiz diğer üniversitelerin, kurumların ve federasyonların düzenlemiş olduğu müsabaka ve yarışmalara da katılmaktadır.

Üniversitemize bağlı fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarımız öğrencileri arasında her yıl, halı saha futbol, basketbol, masa tenisi, satranç müsabakaları düzenlenmektedir. Dairemiz müsabakalarda spor malzemesi, sakatlanma ve yaralanmalarına karşı sağlık hizmeti vermekte ayrıca dereceye giren takımlara da kupa ve madalyalarını temin etmektedir.

Başkanlığımız üniversitemiz öğrenci, idari ve akademik personelinin ihtiyaç duyduğu spor olanaklarını üniversitemizde oluşturmak, sürdürmek ve iyileştirmek amacıyla çalışmaktadır. Bu amaçla üniversitemiz spor temsilcileri federasyonlarla  koordineli çalışmalar yürüterek üniversite içi çeşitli spor faaliyetleri ve karşılaşmalar düzenlenmektedir.

Öğrenci, idari ve akademik personelimizin üniversitemizin tüm spor tesislerinden ve malzemelerinden sağlıklı bir şekilde yararlanabilmeleri için çalışma planı ve organizasyonu yapılarak en üst düzeyde faydalanmaları sağlanmaktadır.