Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2022

Gösterim: 365

Sosyal Hizmet Topluluğu Dünya Engelliler Günü Kapsamında Anlamlı Bir Programa İmza Atıyor

Üniversitemiz Sosyal Hizmet Topluluğu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında özel bir program düzenliyor. Programın ana konusunu ülkemizde engellilik alanında yapılan en geniş kapsamlı projelerden biri olan “Koçum Babam Projesi” oluşturuyor.

Koçum Babam Projesi Nedir?

Türkiye Spastik Engelliler Federasyonunca hazırlanan ve İçişleri Bakanlığınca desteklenen “Koçum Babam Projesi” ile babaların kendi çocuklarına Yaşam Koçluğu yapmaları amaçlanmaktadır, istekli babalar başta olmak üzere gruplar oluşturularak çeşitli sosyal faaliyetler gerçekleştirilip 40 saatlik teorik ve pratik eğitimler verilmektedir.

Ayrıca “Koçum Babam Projesi” belgesel olarak da çekilmiş ve 13 bölüm TRT Avaz kanalında yayınlanmıştır.

Koçum Babam belgeseli TRT AVAZ’da aşağıdaki ifadelerle tanıtılmıştır

“Biz özel çocuklar bu dünyada yalnız değiliz. Her ihtiyacımızda yanımızda olan sevenlerimiz var. En çok da Babam… Bizlere kol kanat geren, gülerken ağlarken hep yanımızda olan… Koskoca çınar gibi babam var benim. O adam benim babam, canım babam, Koçum Babam…”

Sosyal Hizmet Topluluğunun 3 Aralık Engelliler Günü kapsamında düzenlediği 'Koçum Babam Projesi' konulu programa davetlisiniz.

Etkinlik Tarihi ve Saati:  5 Aralık 2022 – 14.00-16.00

Yer: Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu (BANÜ Merkez Yerleşkesi)

 
 
 
 
Etkinliğe konuşmacı olarak Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Arslanhan, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Bolat, Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacıoğulları ve engelli babası Mustafa Bolat katılacaktır. Etkinlik 5 Aralık Pazartesi günü saat 14:00'da Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu'nda yapılacaktır. 

Fotoğraflar