02 Ağustos 2021

Gösterim: 1039

Biz Kimiz ?

2017- 2018 öğretim yılı başında kurulan ve Üniversitemizin Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet vermeye başlayan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi, halen bünyesinde görev yapmakta olan 1 psikolog ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Türkiye’nin en genç ve dinamik kurumlarından biri olan Üniversitemiz kuruluş sürecinde olduğu için birimimiz kısıtlı bir kadro ile hizmet veriyor olsa da sorumlu olduğumuz konularda görevlerimizi eksiksiz ve layıkıyla yerine getirmek için çaba sarf ediyoruz. PDR Birimi olarak öğrencilerimizin üniversite yaşamında karşılaşabilecekleri duygusal, sosyal, kişisel, akademik, iş ve meslek yaşamına ilişkin vb. pek çok soruna çözümler üretmek için danışmanlık ve rehberlik faaliyetleri yürütüyoruz.

Birimimizde psikolog kadrosunda görev yapmakta olan Mehmet Karabatan ortaöğrenimini Bursa Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde (Samsun) lisans eğitimini almıştır. Askerlik görevini Milli Savunma Üniversitesi Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu'nda (Gaziemir/İzmir) Psikolog Asteğmen olarak tamamlayıp birimimizdeki görevine devam etmektedir.